hardingstudentm hardingstudentm
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

Susan bought 3 binders and 2 packages of paper for $13.35. . Dante bought 2 binders and 4 packages of paper for $17.30. How much did each binder cost?

Respuesta :

NevaehJade
NevaehJade NevaehJade
  • 04-05-2021

Answer:

Each binder was $ 2.35

Answer Link

Otras preguntas

May you please help me I will give you 50 points plus an brainliest God bless you
What are some of the benefits of fresh air?
Which of the following identifies which government entity is responsible for inspecting chicken Imported from Mexico? OCDC O CFSAN O FDA OFSIS
Expand this question ...
help soon!!!! tysm!!!
5 points 14. What is the molality of a solution with 98.0 grams KOH in 425 grams H20?* A. 0.412 molal B. 4.12 molal C. 41.2 molal D. 231 molal
pls answer I will give brainliest answer me properly
good am to all :D hehe​
HELP PLSSS I CANT DO THIS HOMWORK
Which statement about small businesses is true?