smithjared1114
smithjared1114 smithjared1114
  • 20-12-2017
  • Mathematics
contestada

Randall bought 2 game controllers at Electronics Plus for $36. What is the unit rate for game controller at Electronics Plus?

Respuesta :

JamminJare
JamminJare JamminJare
  • 21-12-2017
36 divided by 2 would equal 18. So there is there is your answer. Hope this helped!
Answer Link
Na7ural1
Na7ural1 Na7ural1
  • 06-05-2020

Answer:

$16

Step-by-step explanation:

$36 / 2 = $16

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST AND STUFF!!!!!
Recall that an equation of a circle can be written in the form , where (h, k) is the center and r is the radius. Expanding terms, the equation can also be writt
How can you write 4(3 + ×) as the expression you wrote in problem 2 without using tiles.
How do you solve this
There are 5 consecutive odd integers. The sum of the three least is 3 more than the sum of the two greatest. Find the integers.
e joue au / à la / à l’ / aux + un sport Je joue du / de la / de l’ / des + un instrument de musique Je fais du / de la / de l’ / des + un sport / un instrument
How do I do this question about angles in circles
2. Does this painting suggest early twentieth-century rather than seventeenth-century sympathies in Russian culture?
Three restaurant workers spend a total of four hours working together to prepare vegetables for the salad bar. What is the average number of minutes each worker
PLEASE I NEED HELP HERES THE PICTURE