babygbabygirl6otqbfr babygbabygirl6otqbfr
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

At a snack stand, drinks cost $1.50. Write an expression that could be used to find the total cost of d drinks

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
two plus two that four minus one that three quick math
Answer Link
Tiffdlr Tiffdlr
  • 17-01-2018
1.50d // 1.50 times d (drinks) equal the total cost for the drinks
Answer Link

Otras preguntas

,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,,..,.,,..,.,,.,.,..,
Is this point (20, 13) on this line? Explain your reasoning.
Please write 4-5 sentences about this image.
ai lái chiếc xe tăng vào dinh độc lập
Help me pleaseee asap :D
How do I do this I have to clue to do this ;-; If possible could I have a step explanation, it's ok if you can t just please answer the question ;-;
Least to greatest Math hellb
Which statement more accurately describes the difference between a bay and a gulf? A bay contains only fresh water. A gulf is found only in the northern hemisph
SOMEONE PLEASE HELP ME!
Which of the following statements regarding the periodic table of elements is true?