butlerpamle59
butlerpamle59 butlerpamle59
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

Theo mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4 dollars. What is the unit rate

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 17-01-2018
$4.00
------------------ = $0.50/box
8 juice boxes
Answer Link

Otras preguntas

will somebody help me please​
After sales tax, a $160 set of bunk beds costs $168. What is the sales tax percentage? ​
Why was martin luther king persuasive give 3 reasons and explain plis.​
A cone has a height of 10 in and a radius of 4 in. What is the slant height of the cone ?
GEOMETRY- rotations at the origin: If the question does not specify which way to rotate a point, do you assume it is counterclockwise because clockwise is negat
What is the reason for the tragic end of the hero Beowulf? (PLATO) A.) envy B.) hubris C.) foolishness D.) desertion E.) old age
Which option explains how Griselda's marriage impacts the following theme in the text: conflict between social classes? It resolves tension, as Gualtieri's subj
The rate of AIDS among adults age 15-49 is 19. 2% in South Africa and 5. 9% in Kenya. If the relationship described in Part A holds true, explain which of these
whats 12 to the power of 2 - 7 to the power of 9-(3x5 to the power of 2
HELP ME WITH THESE TWO