nnaemekan06 nnaemekan06
  • 18-01-2018
  • Mathematics
contestada

Peppers cost $17.00 for 51 pounds. How much for 1 pound?

Respuesta :

cherkella cherkella
  • 18-01-2018
divide $17 by 51 pounds to get the cost per pound. so it would be $0.33 cents per pound


hope this helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

A scientist makes an image of all of a person's chromosomes. What technique is she using?
What is the base of a triangle that has a height of 6 centimeters and an area of 18 centimeters? Use the formula h = StartFraction 2 A Over b EndFraction, where
¿A que tiene derecho un cotizante por pertenecer al seguro Social (ISSS)?
which abiotic factor is found in a desert? A. a top predator B. a snake C. a primary consumer D. none of the above
All of the following were challenges faced by the Basie band as they established themselves as a national act EXCEPT:_________. a. refining a more reserved app
A park in the shape of quadrilateral PQRS is bordered by four sidewalks. Find the measure of each exterior angle of the park. 15z= 7z= 7z= 11z=
She hadn’t thought about that. (Simple past)
Which totalitarian policy did the Soviet Union enact under Joseph Stalin? A. Developing an economy focused on luxuries rather than essential goods B. Arresting
PLEASE HELP ME!!! I NEED THIS ASAP! Name 2 effects of all the Crusades.
Suppose that Bridget and Erin spend their incomes on two goods, food (F) and clothing (C). Bridget’s preferences are represented by the utility function U(F,C)=