ricardogongorap2s6xp ricardogongorap2s6xp
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

One jar crushed ginger cost $2. How many jars can you buy for $4

Respuesta :

denaeroebuckoupbll
denaeroebuckoupbll denaeroebuckoupbll
  • 19-01-2018
You can buy 2 and that would add up to $4.
Answer Link
purplepepsitran purplepepsitran
  • 19-01-2018
You can buy 2 jars. Because 2x2 is 4.
Answer Link

Otras preguntas

A study conducted with junior workers in a multinational bank suggested that when people place a high value on collective efforts they attain high group perform
what is the d/ce b/n mass and charge​
What are the names of the Ice Age movies? 1) Ice Age 2) Ice Age: The Meltdown 3) Ice Age: Dawn of the Dinosaurs 4) Ice Age: Continental Drift 5) Ice Age: Collis
In what culture is it very important for females to be evaluated by female health care providers?a. Asian b. Hispanicc. Muslim d. Native American"
What term describes a teaching approach where responsibilities, including both behavior management and academic content, are shared with the general education t
How does competition among firms benefit consumers?
Order the integers form least to greatest.The smallest integer should be at the top and the largest at the bottom. -7, -12, 0, 5, 2, -4, -1}
is it true that katherine howard was henry VIII 5th wife
Satire is best defined as ….? -"a contradiction between what is said and what is really meant" -"a description of something as being smaller or less than it rea
Let a = [iao], b = [bijl] are two 3 x 3 matrices such that bij = (1/81) * (xiʲ - 2aij). Find |ai| if x = 3.