semajjbrooks12 semajjbrooks12
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. Whats the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-01-2018
Each tomato would cost 0.85 cents. So, the unit rate would be every tomato costs 0.85 cents. 

Hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

What carries blood away from the heart?
How can you chose values for x when making a table of values representing a real world situation?
Jack lived on a farm and has a large backyard. the area of the rectangular backyard is 2/3 of a square mile. If the width of the yard is 3/4 of a mile, what fra
0what is the perimeter of a rhombus-shaped sign with a 35-cm side?
How do the lateral and total surface area of a cylinder differ?
Jack lived on a farm and has a large backyard. the area of the rectangular backyard is 2/3 of a square mile. If the width of the yard is 3/4 of a mile, what fra
Why does my belly button smell? weird? maybe but it stinks...like...i dont know what the heck it smells like but i mean i wash it...like go over it with soap in
Benjamin made a fruit salad with strawberries, blueberries, and kiwi. Use the clues to find the amounts of each ingredient. 1.) The amounts were 3/4 cup, 2/8 cu
find the point where two lines intersct
how do I find the mode when the numbers are different? and whats the answer for this. 1,3,4,5,6,9