acampbell338 acampbell338
  • 20-02-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery is selling 3 trays of muffins for $24.00. If a customer wants to buy just 2 trays of muffins, how much would they cost

Respuesta :

mimihdz0320
mimihdz0320 mimihdz0320
  • 20-02-2018
One tray would cost $8. Multiply that number by two: $16. If a customer wants to buy 2 trays of muffins, they would have to pay $16.
Answer Link

Otras preguntas

What system send and receives message from electrical impulses?
Which element has the greatest impact on the development of a story? A setting B characters C rising action D falling action
who was 33th president of usa?
If y = (x 3)2, and the value of x=5, what is the value?
What system send and receives message from electrical impulses?
Is the following relation a function? I think it is, am I wrong?
What areas did Progressives think we were in need of the greatest reform? (list 3-4)
The letter x represents the units digit of the five-digit number 1571x. If the five-digit number is divisible by 6 and x is not 0, what number could x be?
Which of the folowing people encouraged Catholicism
200=5s-(100+2s) could someone answer it explanation isn't needed but could be useful