briannaestrada2 briannaestrada2
  • 21-02-2018
  • Mathematics
contestada

carlo buys $14.40 worth of grapefruit.each grapefruit costs $0.80.

Respuesta :

DaNightwingaming DaNightwingaming
  • 21-02-2018
he will have bought 18
Answer Link
GermanMan
GermanMan GermanMan
  • 21-02-2018
Ok... you didnt put what were supposed to look for but if your wondering how many fruits she bought its 18 grapefruits...
Answer Link

Otras preguntas

James is running on a trail that is 5/4 of a mile long. So far he has run 2/3 of the trail. How many miles has he run so far?
Which of the following activities does NOT improve stability? A. maintaining a narrow base B. lowering your center of gravity C. doing balancing exercises D. le
in the Mall 1/15 of 180 stores sell shoes how many stores sell shoes? use the bubble method
How to divide the number 2 divided by 806
The Statue of Liberty is composed of copper. The smallest particle of any amount of copper is A) an atom. B) an element. C) a compound. D) a
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? a. Glycolysis b. The citric acid cycle c. The electron transport chain d. Th
What was the Holy Grail? What role does it play in the King Arthur legends?
what is 5 divided by 312 the long way
7.2 x 12 x 0.23 = ? Round to the nearest hundredth. A. 19.44 B. 19.43 C. 19.87 D. 19.88
Which word is the name of a traditional form of song and dance from Spain? Paella, Goya Madrid, or Flamenco?