briana33025 briana33025
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

Sandra spent $21 to purchase 6 plates. What is the unit rate for each plate purchased?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-01-2016
$3.50 because 21/6=3.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the decimal and percent of 8/8
What is an enzyme that changes peptides to amino acids?
Work algebraically and you must show equation used and the work used to get your answers.A wooden access ramp is being built to reach a platform that sits 30 in
What is the answer to w/7=0.3
14 boys and 11 girls. What is percent of girls
Suppose that a chemist is mixing 2 acid solutions, one of 15% concentration and the other of 25% concentration. which of the following combinations cannot be co
What β mean and what does it do?
how might a suit of armor be a good analogy for function  of the skeletal system
solve, by factorising, the equation 8x(squared) - 30x - 27 = 0
Principal of $1700 is invested at 8.2% simple interest, paid annually, for 7 years.What is the rate of return