starbuckscatlover starbuckscatlover
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

tabitha bought peppers that cost $0.79 per pound. she paid $3.95 for the peppers. How many pounds of peppers did she buy

Respuesta :

MermaidMia
MermaidMia MermaidMia
  • 21-01-2016
5 because $3.95 divided by 0.79 equals 5
Answer Link
cassy5
cassy5 cassy5
  • 21-01-2016
0.79 divided by 3.95 is 5 so she bought 5lbs
Answer Link

Otras preguntas

beginning and ending in the left atrium, describe the path that blood takes through your body and lungs
What is the overall mood of the story "In Another Countrty"?
From childhood to late adulthood, the male brain is ______ the female brain.
Given the DNA template: A-A-T-A-G-T-A-C-G-C-G-A-G-T-C-G-T-G-A-T-G-A-A-A-T-T-C-T A. DNA replication. Write the sequence of complementary bases produced if th
ANYBODY PLZ HELP WILL GIVE BRAINLIEST What is the mean absolute deviation of the data set? {2,  8,  10,  12}
if sec theta=1.4, find cos theta
Defend the position that rationing was vital to the war effort. Provide a specific example to support your arguement
what is real flow and money flow?
Why were the colonists upset with the new taxes that Great Britain passed prior to the American Revolution? A) They felt that the British were trying to take ov
Pls help me guys! Thanks You guys are Brilliant