mzfitchik mzfitchik
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

26 yards at $2 per foot

Respuesta :

Autumn345
Autumn345 Autumn345
  • 19-03-2018
234 US dollars is your answer
Answer Link
angicarl
angicarl angicarl
  • 19-03-2018
If you are looking for the cost for the 26 yards, you would first multiple 26 by 3 (being there is 3 feet per yard).

This would give you 78, which you would then multiply by 2 to get the cost. This would give you an answer of $156.

I hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

19. The product of two numbers is 120 and the sum of their squares is 289. The sum of the number is (a) 20 (b) 23 (c) 169 (d) None of these​
E Answer the following questions: 1. What is education? 2 Education in Nepal has several problems to face lack of awareness. poor economic condition, uneven dis
how is the united states and the declaration of independence related
Construct 45° by using set square​
A ________ is a statement that is usually true based on the facts available. Which word is it? Look at the photo
circumference of 2 pie x 110
A person who has developed an eating pattern of consuming large amounts of food in a short period and abusing substances such as laxatives and diet pills in an
Hey Brainly users, I could use some help; Why did the United States industrialize after Britain? A. It was politically unstable. B. It lacked access to new inve
PLEASE HEEELPPP 15 POINTS PLESSEE
• 2. Using the following formula Force (N) = mass (kg) * acceleration (m/s"). What is the force of a ball with a mass of 5kg fallinly to the ground at 10m/s.