meggie2707
meggie2707
20-03-2018
Mathematics
contestada
If six costs 2.50 what does one cost
Respuesta :
Theoneandonlyfire
Theoneandonlyfire
20-03-2018
2.50/6 = .48
one would cost .48
Answer Link
julianguyen5408
julianguyen5408
20-03-2018
2.50 divided by 6 is 0.1467
So one costs 0.1467
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
which of the following describes the most important effect the tank had on world war 1
Does the president need congressional approval for military action
Samaria has 6 more than three times as many pieces of candy as Sydney. Samaria has 36 pieces of candy. How many does Sydney have? A) 10 B) 14 C) 90 D) 126
Which of the following could be the graph of y = xn where n is even?
→Please Expalin←Tim knows the volume and base area of a wooden chest that is in the shape of a rectangular prism. If the volume is [tex] \frac{5}{24} [/tex] cu
How does the volume of an oblique cylinder change if the radius is reduced to 2/9 of its original size and the height is quadrupled?
What argument did Andrew Jackson use to persuade people that the Indian Removal Act was a good decision?
There is an increasing need for private security personnel because of declining resources for many government agencies and a shortage of police officers in many
PLEASE HELP For BRAINLIEST ANSWER Pre-image ABCD was dilated to produce image A'B'C'D' . What is the scale factor from the pre-image to the image? Enter your
Read the excerpt below and answer the question. You tell him I’ll take over from here and try to undo the damage. In the excerpt above, the sentence is a ____