rtkleidson rtkleidson
  • 21-03-2018
  • Mathematics
contestada

On Tuesday, you sold $2,889.32 in Regular gas; on Wednesday, you sold $2,996.42, and on Thursday, you sold $3,435.53. If the price of Regular gas was (to the nearest penny) $1.19 per gallon all week, how many gallons did you sell?

Respuesta :

ericredmondson
ericredmondson ericredmondson
  • 21-03-2018
2889.32+2996.42+3435.53=9321.27
9321.27/1.19=7833
7833 gallons
Answer Link

Otras preguntas

what is the scientific notation of 8,795,000
Two integers A and B have product of 24 what is the least possible sum of A and B
what would be the expression for a rectangle with a width of 3x-5 and a length of 6x
mane one war fought by the united state in the 1800s
Why is gravity an example of a scientific law?
Melody used the ratio table at the right to find the number of people served with 15 pounds of ground turkey find her error and correct it Pounds of turkey 2.
mane one war fought by the united state in the 1800s
the value of 7 in 503497 is_ __ Times the value of 7 in 26475. the value of 3 in 6300 is_ ____ Times the value of 3 in 530
What are the products of the hydrolysis of ATP? What else is released during this reaction?
Using (CH2O) as the general formula for a carbohydrate, write the simplest overall equation for photosynthesis.