kylerrettler
kylerrettler kylerrettler
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Ned can buy 12 juice boxes for $4.80 at that price, how many juice boxes can he buy for $24

Respuesta :

AdisynJo
AdisynJo AdisynJo
  • 17-04-2018
I’m pretty sure it’s 60 juice boxes...
Answer Link

Otras preguntas

3y-x<12 put in slope intercept form
This graph represents a linear function. Enter an equation in the form y = mx + b that represents the function defined by the graph.
Alistair sells books. He sells each book fo £7.60 plus VAT at 17 ½% . He sells 1650 books. Work out how much money Alister receives.
. How would you respond to this? I want to do some customization to my theme. I've never done this before and wan't to know what I need to do to make sure that
Bonjour esque quelqu'un serait m'aider pour ce devoir ( je dois le rendre dans 2 jours et ces un devoir commun )j'ai déjà fait la 1 mais la 2 je comprends rien
Does cephalexin treat ear infections?
Which of the following best describes the nature of the Massachusetts colony in the early- to mid-seventeenth century?
Corey suggested that group intervention is intended to/
A person with a mass of 60 kg stands in an elevator. Draw a force diagram for the person, and indicate the magnitude of each of the forces acting on the person,
The Market Maker has provided the below two way quotation to trade in securities of Alpha Inc: 1 Share = 25.5$ -25.7$. Sam wants to purchase 10 shares from the