haydencharles2owytih haydencharles2owytih
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Which is better? 30 ounces for $2.49 or 40 ounces for 3.32

Respuesta :

JazzRules031602 JazzRules031602
  • 17-04-2018
They're both the same. But 40 ounces for 3.32 would be better
Answer Link
katieforbus09
katieforbus09 katieforbus09
  • 17-04-2018
They are both about the same in price so either one really..?
Answer Link

Otras preguntas

Aiden picked 3/8 of the carrots in his garden. There were 32 carrots in his garden. How many carrots did Aiden pick?
A car is traveling on a highway. The distance (in miles) from its destination and the time (in hours) is given by the equation d=420-65t What is the slope of th
(-2n+(-9))-(-7n+(-6))
The ability to understand emotions and manage relationships is called
Consider the following system of equations. Which statement describes why the system has two solutions? Each graph has one y-intercept, which is a solution. Eac
assume that a section of double stranded DNA contains 100 base pairs. if 40 of the pairs contain baseC how many of the pairs would contain base A?
me pueden decir por favor un texto informativo con sus conectores corto
Match each English monarch to the religious policy he or she adopted.
7th grade stuff please help
A motorboat is crossing paths with a pwc. what action should be taken?