Seudónimo Seudónimo
  • 20-08-2014
  • Mathematics
contestada

DVDS are on sale for $24 each. Which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 DVDS.

Respuesta :

luana
luana luana
  • 20-08-2014
[tex]You\ should\ only\ multiply\ cost \ of\ one\ DVD-24\$ \ by\ 4:\\\\24\$*4=96\$[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Number puzzle:Use the numbers 7,5,6, and 3 and only use each number once it has to equal 75. You may use addition, subtraction, multiplication, and/or division
Explain the connection between your  body and supernova
Condensation nuclei are particles of atmospheric dust around wich______. A.cloud droplets form B. Ozone collects C. Evaporation occurs D.winds form
What is 7/9 as a percent? Rounded to the nearest tenth percent.
A black rock that produces heat
How does the ocean help moderate the earth's climate
lily has 3 dog toys that are red. one fourth of all her dog toys are red. how many dog toys does lily have? first draw _ circles to show _ equal parts.
Explain why the chromosomes in the haploid cells that are produced by meiosis I look different than those produced by meiosis II.
Describe how an organism becomes a fossil? HELP ME!!!!!!!!!!!
What is the blind spot of the eye?explain it.