john347 john347
  • 18-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with number 6 please?

Help with number 6 please class=

Respuesta :

thenaivecube
thenaivecube thenaivecube
  • 18-04-2018
2/5 x 4 = 1.6 since there are four kids and each kid soent 2/5 hours studying
Answer Link

Otras preguntas

Please Help!!!!! The table shows the cost of three different brands of pasta. Pasta Cost Brand A $2.69 for 1.4 pounds Brand B $1.59 for 0.9 pound Brand C $3.99
A paid position with specific duties, tasks, and responsibilities in a particular place of work. Career Interests Job Values@thehistoryguy
#1 what is 8.47+5.079 #2 what is
why was it hard for african americans to learn to read and write in the 1800s
On what does Juliet finally allow Romeo to swear his love?
How many solutions does the system of equations have
Why did the reservationists believe that some provisions of the league of nations were dangerous?
You have $75.00 to spend at the mall. You want to buy a hoodie that costs $80.00. The store is having a 20%-off sale. (There is no tax on clothing.) Can you buy
How many atoms are there in 2.43 g of mercury?
1) ________ carries directions from the nucleus to the ribosomes. a. tRNA c. rRNA b. mRNA d. DNA 2) The production of protein begins when ribosomal RNA moves in