lamuntalovekrystal lamuntalovekrystal
  • 18-04-2018
  • Mathematics
contestada

Michael spent $18 at a local farmers’ market. Apples cost $2 each and peppers cost $3 each

Respuesta :

jenkinschristop
jenkinschristop jenkinschristop
  • 18-04-2018
so the answer is 2A+3P=18
in total bought 3 apples and 6 peppers .hope this helps

Answer Link
rileysherman9
rileysherman9 rileysherman9
  • 11-11-2020

The answer is 2a + 3p = 18

Answer Link

Otras preguntas

Are these following items made from renewable resources: Aluminium can Wooden chair Glass fish bowl Plastic Bottle Denim Jeans
HOW DID HANFEIZI BELIEVE HAT PEOPLE NEEDED LAWS AND PUNISHMENTS
Did Queen Elizabeth 1 promote equality? How?
Summarize:How do producers and consumers obtain energy
solubility- how it is harnessed by people?why it is important?
Can someone please help me i need help fast (link below) not same problem
What changes did the Mongols bring to China
Summarize:How do producers and consumers obtain energy
why did penn purchase Delaware?
How do I set up a hypothesis?