Monop17 Monop17
  • 19-04-2018
  • Mathematics
contestada

Paul bought a package of 6 spiral notebooks for a total cost of $13.50. Which equation represents p, the cost, in dollars of each notebook?

Respuesta :

slimmmmmm16
slimmmmmm16 slimmmmmm16
  • 19-04-2018
13.50 / 6 = 2.25 
Im not sure if thats what your looking for..
Answer Link

Otras preguntas

If you are pretty good at a sport you should count on being recruited to a college team with a scholarship. True False
why did it take 38 years from the time luthers wrote hils ninety-five until luthersnism was accepted at the peace of augburg?
what is 2 divided by the square root of zero
Which of the following statements about migrant workers is true?
How to find length of the side of a cube with the given volume? ( square root and cube root)
people should not be allowed to talk on cell phones in a movie theater fact or opinon
When a graph has moved either up or down it has made a ____ ____.
what is dioxyribonucleic acid ?
What do poets use to "pack in more meaning per word"? A. Denotative language B. Figurative language C. Structured verse D. Point of view
Why did emigrants bypass the Great Plains and travel all the way to the far west?