Candysnarf05 Candysnarf05
  • 18-04-2019
  • Mathematics
contestada

Jina bought packs of pencils. Each pack has pencils. Write an equation to represent the total number of pencils that Jina bought.

Respuesta :

purpleninja58 purpleninja58
  • 18-04-2019

The Answer to this question is 5×4=20

Answer Link

Otras preguntas

Please help guys!! This is my first time downloading this app :)
under what circumstances can borrowers postpone payment of their federal student loans
what is the answer for 3⁷×3¹⁰×3-²​
Tania bought 9.6 gallons of gas for $27.36. Find an equation that can be used to determine x, the price of each gallon of gas? What is the price of each gallon
in the electron transport pathway which molecule is the terminal electron acceptor
Find the missing angle. 120° 30° N Z= Enter the number that belongs in the green box, [?] please help this is urgent
a wheelbarrow contains two simple machines-a liver and a wheel and axle. for a certain wheelbarrow , the lever has an efficiency of 72%, and the wheel and axle
Med term questions Again
halpppppp!!!!!!!! !!__________________________________________________________________________________________________________
this true ???? Help me