Kermithermet Kermithermet
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 packs of diet cola. How much do 2 packs of diet cola cost.

Respuesta :

zainabdukureh2
zainabdukureh2 zainabdukureh2
  • 18-09-2019

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

10 ÷ 2 = 5

Answer Link

Otras preguntas

Within the Kojiki, the names given to the deities show that they are a.Descriptive of the land and sea of their originationc.Give little to no description of wh
In which stage of the writing process do you polish your writing by correcting errors in grammar, spelling, and mechanics? a. drafting b. editing and proofreadi
which statement best described by the phrases in the box below •religious intolerance •high rents on land •scarcity
3 equivalent ratios for 4/3
Which of these could be considered a positive aspect of immigration to the United States? A. language barriers B. cultural diversity C. shortage of lab
which class of molecules is responsible for speeding up chemical reactions
Determine the 25th term of the sequence 3.3, 4.4, 5.5
Why do stretching exercises increase flexibility more than cardio exercises?
What do a decimal number and a thumbtack have in common
Use context to determine the best meaning of “strong” in the sentence. The new second baseman is weak at bat, but he's a strong fielder. What does the word “str