raheimhamilton raheimhamilton
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

Ted buys 3 teddy bears for $9. How many can he buy with
$45?*

Respuesta :

jmichaelclaspell
jmichaelclaspell jmichaelclaspell
  • 19-12-2019

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which table represents a function please help
HELPP 30 POINTS!! A small business recorded its profits for three consecutive days. Profit ($) -65.25 Day Monday Tuesday Wednesday 157.79 - 86.50 What was the t
if carpet cost s $1.50 per square foot including the cost of installation how much would it cost to carpet the entire living room floor of the cabin shown at th
Halibut is $29 a pound .one portion is 6oz. How much does it cost to make one portion
(GIVING BRAINLIEST!!) Solve 1/5 ÷ 3 A) 1/7 B) 1/8 C) 1/10 D) 1/15
Blue Spruce Corporation was organized on January 1, 2020. It is authorized to issue 12,000 shares of 8%, $100 par value preferred stock, and 462,000 shares of n
I need help with these questions :)
three social and psychological factors that influence how much and when people eat
This unit explores the experiences of the first people who lived in Oklahoma. It covers how people lived through artifacts-books, diaries, newspaper articles, o
help will give brainliest