Abdulmalikghibban709 Abdulmalikghibban709
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

The Jones family bought two burgers and one hot dog, paying a total of $4.82. The Smith family bought one burger and two hot dogs, paying a total of $3.70. How much does one hot dog cost?

Respuesta :

a623125 a623125
  • 21-02-2020

Answer: 1.12

Step-by-step explanation:

I think so :)

Answer Link

Otras preguntas

Describe and correct the error in evaluating the expression. 19-6+12=19-18=1
Count by 1s or 5s. Write the first five numbers you would count, starting at 15.
What is 5/8 in decimal
why did taft win the republican nomination during the 1912 presidential race?
train travels 2144 miles in 8 hours. how many miles did it travel in 1 hour
Which geographic feature contributed to the beginning of Farming communities
Liz had attended class every day since she started kindergartener. She said she had been in school for about 1000 days. What could the actual number of school d
What is the simple subject of the following sentence? Then, glancing upward at Lady Weathers's face, he saw a look of consternation. a. consternation b. face
Approximately how many miles did early humans travel from Africa to get to North America
Why are scientific journals such as nature and journal of the American medical association extremely important to scientific progress?