DAngeloAnderson DAngeloAnderson
  • 17-04-2020
  • Mathematics
contestada

___is a comparison of two quantities by division

Respuesta :

haileypark06 haileypark06
  • 17-04-2020

Answer: a ratio

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A truck is carrying grapefruit juice, passionfruit juice and peach juice bottles in a ratio of 1 : 2 : 4. If there are 1139 peach juice bottles then how many
What is 4 over 92 in simplest form... Hellllppppp
in the number 3719+2000+50 which place value changed
Legal hearings that tried those accused of heresy were called: A. Crusades B. Fiefs C. Inquisitions D. Serfs
What effect did the "Olive Branch Petition" have?
Predict whether our amendments in the Constitution will stay the same or change. Explain why you think they will or won’t. Please help!
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?
Input in standard form the equation of the given line. The line that passes through (-2, 4) and is parallel to x - 2y = 6
janice bought 4oranges for $3.40.what is the unit price
give an example of a problem that could be solved using the expression 9.5 x (8 + 12.5).solve your problem.