mlamke5165 mlamke5165
  • 17-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the variable “x”?

What is the variable x class=

Respuesta :

acarce123 acarce123
  • 17-04-2020

Answer:

x=7

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Wood went to the stores to buy school supplies for his children. He spent half of his money plus $5 at Store A. He then spent half of his remaining money pl
a pumpkin pie costs $12.55 at a bakery. if the pie has a diameter of 12 inch. what is the cost per square inch of the pie?
What are some aspects of Brazilian culture that show an African influence?
Kristine bought a vase that cost $5.99 and roses that cost $1.25 each.the total cost was $20.99.write and solve the equation to find how many roses Kristine bou
Use the form y=mx +b for linear equations. Write the equation for the following relation. A = {(x, y): (1, 2), (2, 5), (3, 8), . . .}
True or False Senators can speak for an unlimited numbers of hours as a strategy to persuade a sponsor to withdraw his or her bill?
four ways that bacteria are helpful to people.
A rectangle is 2.5 times as long as it is wide. Find the dimensions of the rectangle if it is perimeter is 56 cm. I need a help with this question plz and what
Jean spent $16 on new T-shirts. If each shirt costs the same whole dollar amount, how many could she have bought?
what is a language arts term that starts with j ?