ob2736292
ob2736292 ob2736292
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLS HELP AGAIN ASAP THIS THE SECOND TO LAST PROBLEM ON MORE AFTER THIS

PLS HELP AGAIN ASAP THIS THE SECOND TO LAST PROBLEM ON MORE AFTER THIS class=

Respuesta :

2jacksonm54
2jacksonm54 2jacksonm54
  • 18-11-2020

Answer:

140

Step-by-step explanation:

because 2 cups of flour turned to 20 cups is to 14 cups of sugar to 140 cups

so the ratio goes from 2: 14 to 20: 140

Answer Link

Otras preguntas

14. PI-Squared and Euler Circles are in a math competition consisting of 10 two-part questions. Both parts correct earns 5 points, one part correct earns 2 poin
If the first differences for a table of values is 3.5 the equation is a equation and the slope is
I need help please this is going in my grade book:((
Una suma de $400 se invierte a interés simple de 17% anual. Encuentre el valor después de t años, después de 10 años. ¿Cuál es el valor y cuanto interés total s
A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$25.95. What is the unit price of the pairs of ​gloves
Members of a softball team raised $1525.50 to go to a tournament. They rented a bus for $1075.50 and budgeted $37.50 per player for meals. Write and solve an eq
For the math test, Terrence studied 3.4 hour per day for a total of 3.75 hours. How many days did Terrence study for the math test? (worth 100 points)
Model 0.6 x 0.3 = ????
One evening, Hazel and her brother each needed to use the family computer for part of their homework. They worked on their homework for 3 hours, and agreed to s
how economic situations can impact food choices?