student123middle
student123middle student123middle
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 oranges for $3 what is the cost for 10 oranges ???? PLSSSS :(

Respuesta :

jcollier0805 jcollier0805
  • 19-02-2021

Answer:

it would be 5$ for ten and 0.5 for each orange

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

awnser plz! what is 4.031 in expanded form! also these 9.68 HELP ME PLZ
why does a bouncing ball rise to a lower height with each bounce
a girl walks 5000 meters in one hour if the girl walks the same speed for 4 hours how many kilometers will she have walked?
How does gene therapy affect a cell? A. Cells with functioning genes are replaced with mutated genes. B. Cells with normal genes are replaced with cells of defe
What is another name for a tidal wave?
Which of the following sentences is punctuated correctly? Lavender is a fragrant herb (that is used to add flavor to many foods) such as tea and chocolate. Lave
Explain why it is better to not use rhetorical questions in a research paper.
What is a way the skin helps to maintain homeostasis? A. absorbing ultraviolet radiation B. regulate body temperature C. storing wastes from the digestive tract
Charles Darwin's groundbreaking book, The Origin of Species, described the process of a) acquired traits. b) natural selection. c) the laws of gravity. d) the m
What is the difference between a toad and frog?