khloemtz2010 khloemtz2010
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

Janice bought 4 oranges for $3.40. what is the unit price.

Respuesta :

aaliyahessien aaliyahessien
  • 17-11-2021
You have to divide 3.40/4 and the unit price
will be 0.85
Answer Link
sspain1978
sspain1978 sspain1978
  • 17-11-2021
3.40 divided by 4
.85 per unit


Check answer
.85 unit x 4 = 3.40
Answer Link

Otras preguntas

how are visible light and microwaves the same?
what is sixty times six hundred fourty five
John's house and his grandparents house are 8046.72 meters apart what is this distance in miles
Write the quadratic equation whose roots are 8+i and 8-i
Why have wildlife experts only estimated the number of endangered species in the world?
how many times does 6 go into 95?
To create a limited government, the creators of the Texas Constitution ______________.
How did skilled artisans contribute to the successes of the Ming dynasty? The artisans fulfilled the ideals of Confucianism, which encouraged employment. The ar
Which country is the Slipperiest?
In 2005, when Hurricane Katrina hit New Orleans, some people chose to stay and keep blogs on what they were seeing in the city. What was most likely their goal?