indiaross6
indiaross6 indiaross6
  • 21-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the change from $50 if my total purchases were $36.80?

Respuesta :

arielo620ar
arielo620ar arielo620ar
  • 21-02-2022
14.80 explanation: 50-36= 14+0.80= 14.80
Answer Link

Otras preguntas

A machine uses a force of 200 newtons to do 20,000 joules of work in 20 seconds. Find the distance the object moved and the power of the machine.
George was rearranging his bedroom. He moved his booklet 1.5m using 63n of force. How much work did George do?
a pumpkin pie costs $12.55 at a bakery. if the pie has a diameter of 12 inch. what is the cost per square inch of the pie?
Violet light has a wavelength of 4.10x10 to the power of -12m what is the frequency?
The harvesting of rice is an economic activity that is common in this area. a.Eastern Asia b.Mexico c.United States d.Great Britain
How do Brazil's rivers contribute to its wealth?
y=2/3x+5 in standard form
2loga(3)+loga(5)=loga(x)
The area of a rectangle is represented by 5x^2+19x+12. What is the length?
State how an electron microscope differs from a light microscope?