Seudónimo Seudónimo
  • 17-02-2017
  • Mathematics
contestada

I need help on number 18

I need help on number 18 class=

Respuesta :

deadlykittenxo
deadlykittenxo deadlykittenxo
  • 17-02-2017
4$ per game
s = shoe rental price
t = total she pays

t = 4(3) + s
t = 12 + 3
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon bottle of fabric softener costs $45.84. What is the price per quart?
A hypothetical population of 10,000 humans in a designated geographical location. In the population, 6,840 individuals have blood type AA, 2,860 have blood type
Objects 1 and 2 attract each other with a gravitational force of 36.0 units. If the distance separating Objects 1 and 2 is doubled, then the new gravitational f
Corporate elites court national elites in order to
. Machinery was purchased for $85,000. Freight charges amounted to $3,500 and there was a cost of $10,000 for building a foundation and installing the machinery
Select the correct answer. mais unable to find Elena wants to open a Chinese restaurant near a university. She has the required capital to start her restaurant.
Write the numbers in order from least to greatest. 1.23, 2.13, 3.12, 1.11
James, a student of economics, argues that high-income countries benefit because the poor countries provide cheap labor and are subjected to exploitation by the
let y=4t+2 be a linear function representing the distance from home
which of the equations below represents a line parallel to the x-axis A. x=5B. y=1/x C. y=xD. y=5​