triggernugget05
triggernugget05 triggernugget05
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

for which store would 7 pounds of apples cost exactly $13.23

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 19-03-2018
$13.23 for 7 pounds of apples is a unit cost of

$13.23/(7 lb) = $1.89/lb

Which store has a price of $1.89/lb?
Answer Link

Otras preguntas

name one location not mentioned in the text in which one may find a communal pen
a scale on a map shows that 2 inches equals 25 miles. how many inches on the map represent 60 miles
what is 33 1/3% of 90? (please show working out)
the ethnic nationalist movement in which country is also a unification movement
What is 25100×3098281
Kyle is pulled back on a swing so that the rope forms an angle of 30° with the vertical. The distance from the top of the swing set directly to the ground is 12
A paragraph is defined as a group of sentences that center on a
Simplify the expression. 5/8*(18*3+(-22))+(-45)
What is 25100×3098281
write an explanation about what causes a certain weather event